1. Bursa Eğitim Zirvesi 2013

19-20 Aralık‘ta Ortaöğretimdeki eğitim öğretim uygulamalarına katkı ve kaynak sağlamak amacıyla farklı branşlarda, ünite bazında, “Öğrenci Merkezli Öğrenme-Günlük Yaşamda Uygulama-Teknolojiyi Entegre Etme-ÖSS Tabanlı Öğrenme-ÖSS Tabanlı Ölçme Değerlendirme” temalı beş bağlamda model geliştirilmesi, uygulanması ve uygulamaların il, ulusal ve uluslararası boyutta paylaşılacak çalışmalar haline gelmesi için bu yıl ilki düzenlenecek olan Bursa Eğitim Zirvesi yapılacaktır.

4 etapta uygulanacak olan Bursa Eğitim Zirvesi‘nin etapları şu şekilde olacaktır:

 1. Bursa Eğitim Zirvesi
 2. İl Eğitim Zirveleri
 3. Türkiye Eğitim Zirvesi
 4. Dünya Eğitim Zirvesi

Bursa Eğitim Zirvesi Model Çalıştayına farklı liseleri temsil eden her branşta 10 kişi ve toplam 10 branş için 100 öğretmen belirlenecektir.

Bursa Eğitim Zirvesi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

1. Bursa Eğitim Zirvesi 2013” üzerine 16 düşünce

 1. gemlik kiz meslek lisesi matematik ogretmeniyim, egitim zirvesine katilim haberini bugun aldim .fakat mailiimde doldurmam gereken bir form iletilecekti.henuz bir ileti yok

 2. Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeniyim Umarım zirvemiz hayırlı çalışmalara vesile olur. Bu arada tarih öğretmeni arkadaşlarımızdan acizane ricam derslerimizle ilgili video,sunum,slayt ve belgesel gibi görsel materyalları da getirebilirlerse birbirimize paylaşabiliriz.Bende önemli miktarda diyebileceğim belgesel var GB yüksek flash veya harici disk getirebilirsiniz

 3. Merhaba Değerli Arkadaşlarım,
  Bursa Eğitim Zirvesi Model Çalıştayı gerçekleşti. Görsel ve yazılı paylaşımlarımız şu anda derleme aşamasında. Önümüzdeki hafta kulüp sayfamızın linki buradan da sizlerle paylaşılacaktır.
  Basın açıklamamız şöyle:
  BASIN AÇIKLAMASI,
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİ 2014 “DÖRT DÖRTLÜK EĞİTİM”
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİNİN AMACI NEDİR?
  “Öğrenci Merkezli Öğrenme – Günlük Yaşamda Uygulama – Teknolojiyi Entegre Etme – YGS-LYS Tabanlı Öğrenme ve Ölçme Değerlendirme” temalı dört bağlamda ve araştırma – öğrenme – uygulama ve ölçme değerlendirme alt yapısından oluşan dört öğrenme alanında modeller geliştirilmesi, uygulanması ve uygulamaların ulusal ve uluslararası boyutta paylaşılması amaçlanmaktadır.
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİNİN SONRASINDA NELER OLACAKTIR?
  Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversite, Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği ve Belediyenin koordinasyonu ile gerçekleşen Bursa Eğitim Zirvesi; 81 ile prototip oluşturacaktır.
  Önümüzdeki yıllarda 4 etapta gerçekleştirilmesi ortaklarca prensip olarak benimsenmiştir.
  1. Bursa Eğitim Zirvesi
  2. İl Eğitim Zirveleri
  3. Türkiye Eğitim Zirvesi
  4. Dünya Eğitim Zirvesi
  5. Öğrenci Eğitim Zirveleri…
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİNİN ORGANİZASYON KOMİTESİNDE KİMLER VAR?
  1. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Grup Başkanlığı,
  2. Uludağ Üniversitesi,
  3. Bursa Büyükşehir Belediyesi,
  4. İl Milli Eğitim Müdürlüğü,
  5. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,
  6. Türkiye Özel Okullar Biriliği Derneği,
  7. Ev sahibi okul olarak Özel Tunçsiper Anadolu ve Fen Lisesi organizasyon komitesi tarafından koordine edilmektedir.
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİ ÇALIŞTAYINA KİMLER KATILMAKTADIR?
  Çalıştay takımlar halinde yapılmaktadır. Her takımda aynı branşta, farklı lise türlerinden seçilen yenilikçi ve konusunda uzman öğretmenler ile üniversite öğretim üyeleri görev almaktadır. Öğretmen, öğretim üyesi ve yöneticilerden oluşan toplam 185 kişinin katılımı ve emeği ile gerçekleşmiştir.
  Buradaki amaç dersin öğrenciyi aktif hale getirmesini; öğrencinin araştırmasını, uygulayarak öğrenmesini, uygularken teknolojiyi ve günlük yaşamı bilgiyle buluşturmasını ve bilgiyi kalıcı olarak öğrenmesini sağlayarak ölçme ve değerlendirmede doğru sonuca ulaşmaktır.
  İlk gün; takımlar önceden seçmiş oldukları bir ünite ile ilgili kazanımları tespit edip, her bir kazanıma uygun etkinlikler planlayacaklardır. Sonra da bu etkinliğin geri dönütü tanımlanacaktır. Dört dörtlük öğrenme olarak tanımladığımız model çalışması ile somutlaştırılacaktır.
  İkinci gün de çalıştay salonlarında pilot uygulama yapılarak kayda alınacaktır.
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİNİN ARDINDAN YAPILACAKLAR NELERDİR?
  Çalıştayda oluşturulan modeller; çalıştay takımında görev almış olan öğretmenler tarafından sahada yani okullarında uygulanacak, kayıt altına alınacak ve sunumlar hazırlanacaktır.
  Sunumlar, nisan-mayıs aylarında her branş için belirlenen ayrı bir günde o branşdaki tüm öğretmenlerle paylaşılacaktır. Sonrasında Bakanlığımız tarafından tüm il Milli Eğitim Müdürlükleri, üniversiteler ve belediyelere sunumlar yapılıp organizasyon komitesi oluşturmaları ve İl Eğitim Zirvesi yapılması talep edilecektir.
  BURSA EĞİTİM ZİRVESİYLE İLGİLİ TAKİBİ NEREDEN YAPABİLİRİZ?
  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Bilişim Ağı kısa adıyla EBA Blogda Bursa Eğitim Zirvesine yer verilmiştir. Çalıştayla ilgili yönerge ve çalıştay sonrası paylaşımlar buradan yapılacaktır.

 4. Bu gibi organizasyonların il genelinde olması çok daha iyi olabilir öğrencilerin ve velilerin ilgisini eğitime çekilmesi şart. “Bursa Eğitim Zirvesi Model Çalıştayı gerçekleşti.” Bursa ilk son olaması dileklerimle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>