Duolingo ile Yabancı Dil Öğrenelim

duolingo

Kısa sürede ve kolayca dil öğrenmek için Duolingo biçilmiş kaftan. Duolingo ile hem eğlenerek hem de öğrenerek vakit geçirebilir, dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Sorulara doğru yanıt verdikçe puanlar kazanır, zamana karşı yarışıp seviye atlayabilirsiniz.

Duolingoda her ders konuşma, dinleme, çeviri yapma ve çoktan seçmeli derslerden oluşmaktadır. Duolingoyu kullanmak için önce aşağıdaki adrese gidin:

https://tr.duolingo.com/

Sağ üstte yer alan “Giriş” butonuyla sisteme giriş yapın. Burada Facebook ya da Google hesabınızla kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise öğrenmek istediğiniz dili seçtikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

Android, İOS ve Windows tabanlı cep telefonlarına da kurulabilen Duolingo ile siz de dil öğrenmeye başlayın!

Duolingo ile Yabancı Dil Öğrenelim” üzerine 5 düşünce

  1. Merhaba, iki yıldır duolingo kullanıyorum kendi sınıflarımda. Ancak bu sene duolingo meb internet hattından engellendi. Bu konuda başvuruda bulunmama rağmen hala meb filtresinden geçemiyor ve okulda duolingo’ya giremiyoruz. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

  2. Çok güzel ve öğretici bir uygulama olmuş. Uygulamada bir çok dil imkanıyla insanların bildikleri dil ile 5 farklı dil uygulamasından faydalanabiliyor. Temelden başlanılan bir eğitim söz konusu ve bir dile ait tüm ekler, fiiller, sıfatlar, renkler gibi seçenekleri barındırıyor. Ancak öğrenilen diller konusunda bazı farklılıklar var mesela ana dil Türkçe olarak seçtiğimiz zaman Arapça dil eğitimi verilmesini çok isterdim. Uygulamaya Arapça’nın da eklenmesiyle çok daha iyi olabilir.

  3. Bir öğrenci ve öğretmen adayı olarak ne kadar alanım olmasada oldukça faydalı bir uygulama. İlerde öğrencilerime şiddetle tavsiye edeceğim.

  4. uygulama aslında başarılı. lakin çeşitli Avrupa dillerinin yanında özellikle Arapça gibi kadim doğu dillerinin de eklenip bu konuda hizmet verilmesi uygulamayı çok daha güzelleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir