Forvo ile Telaffuz Edemediğiniz Kelime Kalmasın

forvo_logo.jpg

Forvo bir telaffuz makinesi. Türkçe ve Osmanlı Türkçesi dahil olmak üzere Almanca’dan Tatarca’ya, Çince’den Arapça’ya kadar neredeyse dünya üzerindeki her dilde yer alan kelimelerin telaffuzları mevcut. Forvo’yu kullanarak yabancı dilde doğru telaffuz etmeyi daha kolay öğrenebilirsiniz. Üstelik dilerseniz siteye üye olarak kendi kelimelerinizi ve telaffuzlarınızı yükleyerek sitenin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Şu anda en çok telaffuzu olan diller sırasıyla Almanca, Tatarca, Rusça, İngilizce, Fransızca, Japonca, Portekizce, İspanyolca, Lehçe ve İtalyanca. Türkçe’de ise 54.633 kelimenin telaffuzu yapılmış durumda. Forvo’yu bir de siz inceleyin: https://tr.forvo.com/

Forvo ile Telaffuz Edemediğiniz Kelime Kalmasın” üzerine 19 düşünce

  1. Ele aldığınız projelere bayılıyorum. Yazmadan edemedim, on numara olmuş, hemen inceledim. Özellikle ilgi alanım olduğu için en yakın zamanda Başkurtça, Kumukça, Hakasça ve Çuvaşça gibi dilleri de görebilmek ümidiyle uzun soluklu bir proje olmasını diliyorum, başarılar.

  2. İlgimi çekti. Gerçekten çok farklı dillerin özellikle de Orta Asya dillerinin telaffuzu konusu gerçekten enteresan. Ayrıca Tatarca nın ikinci sıraya gelmesi benim için enteresan ve araştırmaya değer oldu.

  3. Gerçekten faydalı olmuş. Bir kelimeyi yanlış telaffuz etmek bana o kelimeyi öldürmek gibi geliyor. Duyduğum yanlış telaffuzları çoğunlukla düzeltirim.

  4. Emeğinize sağlık güzel paylaşım. Gerçekten faydalı olmuş. Bir kelimeyi yanlış telaffuz etmek bana o kelimeyi öldürmek gibi geliyor. Duyduğum yanlış telaffuzları çoğunlukla düzeltirim.

  5. Yaptığınız ve yapmakta olduğunuz bu projeler birçok insana fayda sağlamaktadır. bu yüzden çok önemli ve faydalı olduğundan dikkatimi çekti. devamının gelmesini bekliyoruz.

  6. Gerçekten ilginç bir program olmuş kim düşündüyse iyi düşünmüş. Faydalı olacağına eminim o kadar çok kelimeyi yanlış kullanıyoruz ki bu program sayesinde düzelmeler olur diye düşünüyorum yapanların ellerine sağlık.

  7. Güzel bir uygulama. Fakat klavye de eklense daha bir güzel olur sanki 🙂 Emeğiniz için teşekkürler.

  8. özellikle osmanlıca kelimelerin telaffuzu muhteşem olmuş.. malumunuz bizler latin alfabesiyle yazılan osmanlıca kelimeleri telaffuz etmede sıkıntı yaşamaktayız..

  9. çok faydalı bir çalışma olmuş. dil öğrenmek böyle etkinliklerle daha da kolaylaşıyor emeğinize sağlık

  10. yabancı kelime telaffuzu konusunda dalga geçilen ve bitirme ödevini Osmanlıca çeviri alan birisi olarak söylüyorum ki: program çok faydalı ve kişinin kendini geliştirmesinde ufuk açıcı bir çalışma olmuş. ilerleyen zamanlarda Osmanlıca dışında ki kelimelere de bakmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir