Math Run ile Hızlı ve Doğru 4 İşlem

mathrun_logo

Tetrise benzer yapısıyla eğlenceli bir öğrenme durumu sunan Math Run ile dört işlem sorularına hızlı ve doğru bir biçimde yanıt vererek soruların çerçevenin en üstüne çarpmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Ne kadar uzun süre dayanır ve soruları ne kadar hızlı yanıtlarsanız o kadar çok puan kazanıyorsunuz ve diğer oynayanlar arasındaki sıranız da yükselmiş oluyor. Eğlenirken çalışmanıza olanak sağlayan bu oyun için http://mathrun.net adresine giderek Enter tuşuna basmanız yeterli.

mathrun1

Oyun başladıktan sonra doğru olduğunu düşündüğünüz soru için klavyenizin sol (mathrun_sol) tuşuna, yanlış olduğunu düşündüğünüz içinse sağ (mathrun_sag) tuşuna basıyorsunuz. İsterseniz oyunu hızlandırmak için üst (mathrun_hizlandir) tuşuna da basabilirsiniz. Yanlış yaptığınızda F5 tuşuna basarak oyuna yeniden başlayabilirsiniz.

mathrun2

Ücretsiz olan ve Android desteği de sunduğu için Android telefon ve tabletlerde de oynayabileceğiniz bu oyunu kaçırmayın.

Math Run ile Hızlı ve Doğru 4 İşlem” üzerine 8 düşünce

  1. Böyle küçük uygulamaları çocuklar yazmalı bana kalırsa. Kodlama dersiyle birlikte her çocuğa bir hesap makinesi yaptırılmalı. Bilginin bilgisi gerek.

  2. işlemleri hızlı kavramak için yapılmış güzel bir uygulama;derslerde öğrencilere uygulama yaptırılarak işlem yeteneği pekiştirilebilir.

  3. Oyunu oynamadım ama oyun güzel bir uygulamaya benziyor.Toplama,çıkarma,çarpma,bölme işlemlerinde bilgilendirici ve zeka geliştirici etkisi bulunmaktadır.Bu oyun oynayanın el becerisinin gelişmesine de katkıda bulunur.

  4. dört işlemi yeni öğrenen öğrencilerin hem hızlanması hem de pratik kazanması açısından çok güzel bir uygulama olmuş!

  5. Böyle küçük uygulamaları çocuklar yazmalı bana kalırsa. Kodlama dersiyle birlikte her çocuğa bir hesap makinesi yaptırılmalı. Bilginin bilgisi gerek.

  6. 4 işlemi hızlı ve doğru yapmak, pratik kazanmak için süper bir uygulama ve zamandan tasarruf yapacakalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir