Openclipart ile Sunumlarımızı Renklendirelim

openclipart

İyi bir sunum hazırlamak için bazı ilkeler vardır. Bu ilkeleri sıralayacak olursak:

1- Okunaklı yazı tipi ve boyutu seçmek,
2- Sunum sayfalarını fazla yazıyla doldurmamak,
3- Elden geldiğince kısa sürecek bir sunum hazırlamak,
4- Sunum içeriklerini sayfanın üst taraflarına konumlandırmak (aşağı taraftaki yazılar arka sırada oturanlarca görülemeyebilir),
5- Sunuma metin yanında resim video gibi ögeler eklemektir.

Openclipart adlı site sunumlarımızı renklendirecek çok sayıda resim barındırmaktadır. Bu resimleri ücretsiz olarak cihazlarımıza indirebilir ve sunumlarımızda kullanabiliriz.

Sitenin Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu sebeple arayacağımız nesnenin İngilizcesini sitenin arama kutucuğuna yazmamız gerekecektir. İsterseniz bir örnekle gösterelim.

Farzedelim ki tarih konulu bir sunum hazırlıyoruz ve bir asker resmine ihtiyacımız var. Asker kelimesinin İngilizce’sini bilmiyorsak http://tureng.com/en/turkish-english adresine gidiyoruz. Bu bir İngilizce-Türkçe çeviri sitesi. Arama kutucuğuna asker yazıp Enter tuşuna basıyoruz.
tureng_soldier

Asker kelimesinin İngilizcesini (bizim örneğimizde “Asker” kelimesinin İngilizcesi “Soldier”) not edip https://openclipart.org/ adresine gidiyoruz. Sitedeki arama kutucuğuna not ettiğimiz İngilizce kelimeyi yazıyoruz: Soldier.

clipart_soldier2

Beğendiğimiz resmin üstüne tıklıyoruz ve açılan sayfada “BIG IMAGE (PNG)” butonuna basıyoruz. Bu buton sayesinde resmi .png uzantılı olarak bilgisayarımıza indirmiş oluyoruz.

clipart_png

Openclipart ile Sunumlarımızı Renklendirelim” üzerine bir düşünce

  1. Bu uygulama sayesinde sunum hazırlamak artık daha kolay.
    Özellikle genç nesil için çok pratik ve kolay olarak tasarlanmış beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir