Alan Kavramını Öğreniyorum

g51

Bu uygulama öğrencilere alan kavramını öğretmek için hazırlanmıştır. Bu uygulama sayesinde öğrenciler alan kavramının ne olduğunu kare nesneler kullanarak öğreneceklerdir.

Uygulamayı açmak için http://phet.colorado.edu/sims/html/area-builder/latest/area-builder_en.html adresine gidiniz. Uygulama açıldığı anda ekranda 2 seçenek görülecektir. “Explore=Keşfet” seçeneği ile alan kavramını keşfedebilir ya da “Game=Oyun” seçeneğini seçerek konuyla ilgili oyun oynayabilirsiniz.

Explore seçeneğini seçtiğinizde açılan pencerede kova içinde verilen kareleri kareli defter sayfasını andıran alana sürükleyip bırakabilir ve karelerden istediğiniz gibi şekiller oluşturabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz şeklin alanını ve çevresini ekranın üst kısmında verilen “Area=Alan” ve “Perimeter= Çevre” kısmında görebilirsiniz. İsterseniz ekranın alt kısmında verilen seçeneklerle ekranı ikiye bölebilir ya da oluşturduğunuz şeklin kenarlarının uzunluğunu gösterebilirsiniz.

Game seçeneğini seçtiğinizde çıkan ekranda istediğiniz zorluk derecesini seçebilir ve oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunda yine kareleri kullanarak sizden belirli alan ve çevrede şekiller oluşturmanız istenmektedir. İstenen alan ve çevredeki şekli oluşturduğunuzu düşündüğünüzde “Check= Kontrol et” düğmesine tıkayarak şeklinizi kontrol edebilirsiniz.

Alan Kavramını Öğreniyorum” üzerine 5 düşünce

  1. Günümüzde çocuklarımızın elinden telefon düşmüyo. hepside farklı oyunlar oynuyor. çocuk gelişiminde farklılık yaratmak için eğitici oyunlara ihtiyacımız çok fazla. bilgilendirmeniz için teşekkür edeim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir