Bil Bakalım 1 ve Bil Bakalım 2 Yayında

Türkçe kelime öğrenmek isteyenlere özel Bil Bakalım 1 ve Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde kelime öğrenmek isteyenlere özel Bil Bakalım 2 kullanıma hazır. Görsel, ses ve metinle zenginleştirilerek oyunlaştırılmış Bil Bakalım 1 ve Bil Bakalım 2 ile çeşitli dillerde kelimeleri öğrenmek daha kolay ve daha eğlenceli hale geliyor.
Bil Bakalım 1

Bil Bakalım 1’de ev, okul, hastane, renkler, taşıtlar, hayvanlar, sebzeler, meyveler, giysiler, hayvansal gıdalar, meslekler ve bedenimiz kategorisinde onlarca kelimenin Türkçe’si resimleriyle ve okunuşlarıyla birlikte öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sunulmuş durumda.

Örneğin ev kategorisinde evlerde genellikle bulunan eşyaların resimleri ekrana yansıtılıyor ve kullanıcılardan çeşitli eşyalar arasından sesli olarak söylenen eşyayı seçmesi isteniyor. Yanlış yaptıkça doğruyu bulana kadar seçim yapma hakkı veren uygulama Türkçe öğrenmeye yeni başlayan ve bu sebeple sıkça yanlış yapmaya henüz meyilli öğrencileri de kapsıyor. Öğrenciler doğru yaptıkça yıldız kazanıyorlar ve 6 yıldıza ulaşınca bir sonraki kategoriye geçiyorlar.

İsterlerse ekranın sağ üstünde yer alan kulak resimli butona tıklayarak bir sesi tekrar tekrar dinleyebiliyorlar.

Bil Bakalım 1 sunduğu çeşitli kategorilerdeki kelimeler sayesinde başlangıç düzeyinde Türkçe kelimeleri öğrenmeyi sağlıyor ve bu öğrenme sürecini ses ve görüntüyle destekleyerek öğrenmenin daha kalıcı hale gelmesine yardımcı oluyor.

Android ve iOS versiyonu da bulunan uygulamanın Web versiyonuna http://bilbakalim.eba.gov.tr/ adresinden ulaşabilir, Android versiyonunu Google Play’den, iOS versiyonunu da App Store’dan indirebilirsiniz.

Bil Bakalım 2

Bil Bakalım 2 birinci versiyondan farklı olarak İngilizce ve Fransızca dillerindeki kelimeleri de çalışmamızı sağlayan eğlenceli bir uygulama.

Bil Bakalım 1 ile benzer olan uygulama farklı bir görsellikle ve oyunlaştırma şekliyle karşımıza çıkıyor. Uygulama içinde başarı sağladıkça puanlar kazanıyor, daha sonra bu puanları karakterimiz üzerinde değişiklik yapmak üzere kullanabiliyoruz. Sağladığı bu özelleştirme yapısı ile öğrenciler hem eğleniyor hem de daha fazla puan kazanmak için motivasyon kazanmış oluyorlar.

Bil Bakalım 2’ye http://bilbakalim2.eba.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir